Honzova praxe podle představ

Honza s Tranzitním programem v Karlovarském kraji spolupracuje od září 2018. Zpočátku docházel na náhledy k několika zaměstnavatelům, kde zkoušel různé činnosti, aby zjistil, co ho bude bavit a jakou práci by v budoucnu chtěl dělat. Ze všech náhledů si vybral dvě praxe, ve kterých chtěl nadále pokračovat a obě si v tomto školním roce vyzkoušel.

Honzova práce na farmě Kozodoj

Nejvíc se mu líbilo na farmě Kozodoj, jak sám hodnotí: „Na Kozodoji jsem chlap. Nejdřív jsem chodil s asistentem. Teď už chodím lesem sám, i když jsem se bál, že se ztratím. Překonal jsem i strach na přechodu.

Na Kozodoji pracuji s pilou a sekerou. Sekal jsem dřevo a vyráběl jsem sám kočičky ze dřeva. Pořízem jsem stahoval kůru a dlátem a kladivem jsem odsekával suky z kmene. Staral jsem se o zvířata, hrabal seno a uklízel výběhy.

Všechno mi vysvětlovali a ukazovali Lukáš s Markem, zaměstnanci na farmě. Mluvil jsem dokonce i s paní ředitelkou. Sám jsem si domlouval pauzy a sám jsem se ptal, co mám dělat. Jsem tady spokojený.“

Na konci školního roku proběhlo hodnocení praxe ze strany zaměstnavatele, které dopadlo velmi dobře. V dalším školním roce by Honza rád zkusil praxi v obchodním domě Makro. Tu už vyjednáváme a věříme, že i tady získá další potřebné zkušenosti, než dokončí školu a bude si hledat stálou práci.

Honzova práce na farmě Kozodoj